Strona główna | ProduktyZimowe zaprawy Kreisel

Zimowe zaprawy Kreisel

Termoizolacja budynków w warunkach jesienno-zimowych jest w Polsce trudna, ale możliwa. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby ocieplenie domu powiodło się.

Prace murarskie i ociepleniowe należą do typowych tzw. "mokrych" robót budowlanych i zaleca się przeprowadzać je w temperaturze dodatniej zazwyczaj powyżej +5°C. Dotyczy ona nie tylko powietrza, wody zarobowej i zapraw, ale także wmurowywanych materiałów. Niestety w naszej szerokości geograficznej temperatura jesienią i zimą często oscyluje wokół 0°C. Prace w takich warunkach zwykłymi tradycyjnymi zaprawami mogą być utrudnione, dlatego firma Kreisel w ofercie produktowej zaprawy i systemy zimowe.

Zaprawy zimowe to przede wszystkim produkty murarskie - MURLEP 121, 122, 123 i 124. W czasie prac cegły, bloczki i inne elementy murowe nie powinny być przemarznięte, dlatego zaleca się je przechowywać w pomieszczeniach zabezpieczonych przed wpływami atmosferycznymi.

MURLEP BZ 121

Biała cienkowarstwowa zaprawa murarska do prac w obniżonych temperaturach > 0°C. Do wykonywania zewnętrznych i wewnętrznych murów z bloczków z betonu komórkowego (np. gazobetonu) oraz z bloczków wapienno-piaskowych (silikatowych). Klasy M5. Wodo i mrozoodporna.

MURLEP BZ 122

Biała cienkowarstwowa zaprawa murarska do prac w obniżonych temperaturach > 0°C. Do wykonywania zewnętrznych i wewnętrznych murów z bloczków z betonu komórkowego (np. gazobetonu) oraz z bloczków wapienno-piaskowych (silikatowych). Klasy M10. Wodo i mrozoodporna

MURLEP Z 123

Szara cienkowarstwowa zaprawa murarska do prac w obniżonych temperaturach > 0°C. Do wykonywania zewnętrznych i wewnętrznych murów z bloczków z betonu komórkowego (np. gazobetonu) oraz z bloczków wapienno-piaskowych (silikatowych). Klasy M5.Wodo i mrozoodporna.

MURLEP Z 124

Szara cienkowarstwowa zaprawa murarska do prac w obniżonych temperaturach >0°C. Do wykonywania zewnętrznych i wewnętrznych murów z bloczków z betonu komórkowego (np. gazobetonu) oraz z bloczków wapienno-piaskowych (silikatowych). Klasy M10.Wodo i mrozoodporna.

Systemem, który bardzo dobrze sprawdza się w warunkach jesienno-zimowych jest TURBO Z-SA. Przeznaczony jest on do termomodernizacji budynków już istniejących, zarówno w budownictwie jedno jak i wielorodzinnym oraz przemysłowym, a także do wykonywania ociepleń budynków nowopowstających.

W skład systemu wchodzą zimowe zaprawy: klejąca LEPSTYR Z 211 i klejąco-zbrojąca STYRLEP Z 221, zimowy podkład tynkarski TYNKOLIT Z-SA 341, zimowy tynk silikatowy SILIKATYNK Z 021.

Podczas prowadzenia prac produktami zimowymi temperatura zewnętrzna powietrza, podłoża i wbudowywanego materiału nie może być niższa niż 0°C, temperatura taka musi utrzymywać się przez co najmniej kilka godzin, w tym czasie produkty zwiążą. Po paru godzinach dopuszczalny jest spadek temperatury poniżej zera. Produkty zimowe proponowane przez firmę Kreisel szybko wiążą, dzięki czemu mają wczesną odporność na działanie mrozu.

Źródło i zdjęcie: Kreisel

CZYTAJ WIĘCEJ

Zimowa pianka
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Sprinter - pomocnicze środki zimowe firmy Arsanit
Jesienno-zimowe prace przy elewacji
Malowanie wnętrz w niskich temperaturach - porady eksperta
Ocieplanie w warunkach łagodnej zimy
Planujesz remont? Sprawdź, jak pomalować mieszkanie zimą
Prace wykończeniowe w okresach zimowych
Termoizolacja w trudnych warunkach
Prace budowlane przez okrągły rok - zimowe piany montażowe



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej