Strona główna | AktualnościProgram OptiHouse - narzędzie on-line do wyliczania rachunków za ogrzewanie

Program OptiHouse - narzędzie on-line do wyliczania rachunków za ogrzewanie

Dobry projekt domu łączy dwa aspekty - rozsądne koszty realizacji i jak najniższe koszty późniejszej eksploatacji. Część istotnych obliczeń możemy wykonać samodzielnie za pomocą specjalistycznego oprogramowania firmy ROCKWOOL, które nie wymaga fachowej wiedzy i jest dostępne za darmo. Tak jest w przypadku przyszłych rachunków za ogrzewanie.

Jednym z ciekawszych narzędzi on-line jest program OptiHouse, firmowany przez ROCKWOOL, stworzony w ramach kampanii społecznej "Szóste paliwo". Co istotne, z jego obsługą poradzi sobie praktycznie każdy inwestor. Wystarczy wprowadzić do algorytmu podstawowe informacje z projektu o geometrii, instalacjach i wybrać dostępne opcje finansowania budowy: kredyt lub gotówka w dowolnych proporcjach. Program generuje analizę energetyczną w połączeniu z finansową symulacją inwestycji.


Zestawienie kosztów i późniejszych oszczędności na przestrzeni lat ułatwia dobranie optymalnej ekonomicznie grubości izolacji. Jak zapewniają twórcy OptiHouse, program jest darmowy, ale posługuje się mechanizmami do tej pory dostępnymi tylko specjalistom. "Nasze narzędzie nie wymaga wprowadzenia wielu danych. To możliwe dzięki wykorzystaniu statystycznych zależności wyliczanych ze stale rosnącej bazy przeszło 80 tysięcy świadectw energetycznych przygotowanych z użyciem systemu BuildDesk Energy Certificate. Z kolei symulacje finansowe oparliśmy o dokładnie te same algorytmy, z których korzystają banki przy analizie kredytów hipotecznych" - wyjaśnia Piotr Pawlak z ROCKWOOL.

Z programem można zapozna się na stronie kampanii Szóste paliwo: http://6paliwo.pl/optihouse/.

Źródło i zdjęcie: ROCKWOOL

CZYTAJ WIĘCEJ

Ruszą dopłaty do taniego ogrzewania
Szóste paliwo - kampania społeczna ROCKWOOL Polska
Jak mądrze oszczędzać na kosztach ogrzewania zimą?
Koszty ogrzewania a termoizolacja budynku
Polacy wiedzą jak zaoszczędzić na ogrzewaniu
Termomodernizacja budynku, czyli niższe koszty ogrzewania
Trwa kampania "Szóste paliwo"



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej