Strona główna | SprzętAgregaty tynkarskie i malarskie

Agregaty tynkarskie i malarskie

Firma BMB Technologie oferuje urządzenia i akcesoria tynkarskie i malarskie. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych rozwiązań dla tej branży maszyn.

Agregat Speeflo PT 6900 XLT DI

Fot. Speeflo

Firma BMB Technologie z Warszawy oferuje urządzenia dla firm tynkarskich różnych producentów. Są to agregaty tynkarskie, urządzenia wspomagające typu silomat, cała gama narzędzi, materiałów i akcesoriów niezbędnych do wykonywania prac tynkarskich. Ponieważ firmy tynkarskie malują zazwyczaj swoje tynki, BMB prowadzi również sprzedaż agregatów malarskich, szpachlarskich i odpowiednich akcesoriów. Poza tym w ofercie można znaleźć pompy posadzkarskie. Firma prowadzi również sklep internetowy.

Agregat Speeflo PT 6900 XLT DI
Agregat Speeflo PT 6900 XLT DI służy do malowania jak i do szpachlowania. Hydrodynamiczne tłokowe agregaty malarskie Speeflo przeznaczone są do profesjonalnych zastosowań, prac malarskich na inwestycjach o dużej wielkości, z wykorzystaniem jednego lub kilku pistoletów. Mogą natryskiwać farby olejne i wodne w szerokim zakresie lepkości, w tym ciężkie farby antykorozyjne, szpachlówki akrylowe i masy bitumiczne.

Niektóre parametry techniczne tego urządzenia to: wydajność – 8,14 l/min., ciśnienie – 230 bar, rozmiar dyszy – 0,048”, waga – 67,6 kg. Urządzenie posiada silnik 230 V lub silnik spalinowy Honda 5,5 KM.

Agregat malarski RTX 1500
Do nakładania materiałów dekoracyjnych we wnętrzach służy urządzenie RTX 1500 firmy Graco. Przeznaczone jest do jednoosobowej obsługi. Można nim natryskiwać większość materiałów dekoracyjnych do wnętrz, materiały sypkie i gotowe. Jest to agregat łatwy w obsłudze i w konserwacji, ma kompaktowe rozmiary. Wyposażony jest w pompę HD RotoFlex, która umożliwia przeciskanie gruboziarnistych materiałów bez ryzyka ich uszkodzenia lub uszkodzenia pompy. Maksymalny rozmiar cząstek dla RotoFlex to 9 mm, a dla pistoletu – 4,5 mm. Posiada również dwuwałowy silnik elektryczny o mocy 1,5 kW. Jeden silnik obsługuje pompę i kompresor powietrzny. Cylinder rozładowywany jest automatycznie. Maksymalne ciśnienie robocze cieczy wynosi 7 bar, a powietrza – 3 bar. RTX 1500 posiada duży, łatwy do napełniania zbiornik o pojemności 57 l, którego strome ścianki ułatwiają przepływ materiału do pompy. Długość węża wynosi 15 m. Demontaż zbiornika z wózka odbywa się bez pomocy narzędzi. Urządzenie waży 66 kg.


Agregat malarski RTX 1500
Fot. Graco

Agregaty tynkarskie m-tec m3
Agregaty m3 pro F oraz m3 E to uniwersalne urządzenia do wszystkich produktów maszynowych. Zapewniają jednakową stałą konsystencję wymieszanej zaprawy. Standardowo wyposażone są w pompę wodną oraz w automatyczny wyłącznik kompresora powietrza (za wyjątkiem m3 E).Sterowanie mają rozrysowane w formie piktogramu z wyłącznikami, a więc obsługa jest bardzo prosta. Wydajność wynosi od 22 do 50 l/min. w zależności od zastosowanej pompy. Odległość podawania wynosi do 40 m,a wysokość podawania – do 20 m. Ciśnienie robocze – do 30 bar. Urządzenie bez osprzętu waży 220 kg, jest kompaktowe i łatwe w transporcie. Agregat można za pomocą kilku prostych operacji rozłożyć na podzespoły, co ułatwia prace serwisowe i konserwacyjne. Sterowanie elektryczne i automatyka połączone są ze sobą za pomocą różnych wtyczek, więc nie ma możliwości niewłaściwego podłączenia. Rozpoznanie kierunku obrotów jest automatyczne, więc również i tu nie ma możliwości złego podłączenia faz w przyłączu elektrycznym. Agregat wyposażony jest w cyfrowy wyświetlacz, ukazujący stany pracy i diagnozujący zakłócenia (np. brak wody). Standardowe wyposażenie wystarcza do natychmiastowego rozpoczęcia robót.


Uniwersalny agregat tynkarski m-tec m3 pro F

Fot. m-tec

Agregat m-tec M300
W 2008 roku firma m-tec wprowadziła na rynek agregat uniwersalny m-tec M300 do obróbki nowoczesnych suchych zapraw budowlanych. W konstrukcji zastosowano opatentowany system mieszania przez rozprysk wody w systemie dysz oraz sterowanie maszyny przy użyciu sondy materiału mokrego, co pozwoliło na nowe zastosowania maszyny. Komora mieszania ma pojemność 6 l, a woda podawana jest przez dwie dysze rozpylające. Materiał jest więc dobrze wymieszany przed wprowadzeniem do pompy ślimakowej. Analogiczna objętość obszaru mieszania w tradycyjnych agregatach tynkarskich wynosi poniżej 1 l. Dzięki temu rozwiązaniu pompa staje się wyłącznie elementem pompującym, co znacznie podnosi jej żywotność. Wysoka efektywność mieszania w agregacie M300 pozwala na maszynową obróbkę praktycznie wszystkich dostępnych mieszanek budowlanych, w tym: tynków gipsowych i cementowo-wapiennych, tynków ciepłochronnych, klejów i szpachli do systemów dociepleń, tynków strukturalnych, szlachetnych tynków mineralnych, gładzi i szpachli gipsowych lub wapiennych.

Obróbka poszczególnych rodzajów zapraw wymaga jedynie przezbrojenia maszyny w odpowiedni element pompujący, ewentualnie podajnik materiału suchego i dostosowany do materiału pistolet natryskowy (średni czas przezbrojenia ok. 10 minut).

Zastosowanie w maszynie M300 systemu sterowania sondą poziomu materiału mokrego w komorze mieszania pozwala na pełne wykorzystanie możliwości pompy. Nie ma wahań konsystencji materiału. Ilość podawanej mieszanki suchej i dozowanej wody jest zawsze stała i kontrolowana przez sondę. Raz ustawiona konsystencja jest stabilna w całym przedziale czasu pracy maszyny.

Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem zastosowanym w maszynie m-tec M300 jest użycie do konstrukcji komory elementów z poliuretanu, co pozwala na łatwe czyszczenie obszaru mieszania. Po wyłączeniu podajnika suchego materiału maszyna podlega samooczyszczeniu. Po otwarciu komory mieszania wystarczy ją opłukać wodą standardowym pistoletem, który zastępuje tradycyjny czyszczak.


Agregat m-tec M300
Fot. m-tec


Agregat m-tec M300 daje możliwość uniwersalnego stosowania urządzenia w różnych obszarach prac budowlanych, nie tylko w zakresie wykonywania tynków, ale również w zakresie wykonania systemów dociepleń, szlachetnych wypraw tynkarskich i gładzi szpachlowych.

Źródło: Tynki, nr 3 (4) 2009

CZYTAJ WIĘCEJ

Agregaty malarskie
Agregat malarski Mark V Standard Graco
Agregat tynkarski PFT Ritmo XL
Agregat tynkarski Putzmeister MP 25DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej