Strona główna | SprzętBrak zasilania to nie problem

Brak zasilania to nie problem

Gdy nie mamy dostępu do sieci energetycznej, a prąd jest nam niezbędny, jedynym rozwiązaniem jest użycie generatora prądu. Jedną z propozycji jest przenośny agregat prądotwórczy Proma PE-2500AVR.

Agregat prądotwórczy Proma PE-2500AVR

Fot. Proma Polska


Agregaty prądotwórcze są urządzeniami elektromechanicznymi do wytwarzania prądu. Zasadniczo składają się one z prądnicy synchronicznej o stałym napięciu, która jest napędzana silnikiem spalinowym. Stosowane są do wytwarzania energii elektrycznej dla różnych potrzeb. A także pomocniczo, gdy normalna sieć rozdzielcza jest przerwana lub gdy występują przeciążenia sieci.

Aby prawidłowo dobrać agregat prądotwórczy należy w pierwszej kolejności określić rodzaje odbiorników elektrycznych, które mają być zasilane z agregatu i ich zastosowanie. Następnie ustalić zapotrzebowanie na moc w watach każdego z narzędzi, posługując się tabliczką znamionową. Wybieramy agregat, którego moc przewyższa łączne zapotrzebowanie mocy odbiorników.

Agregat prądotwórczy Proma może zasilać urządzenia o łącznej mocy 2,3 kW. 4-suwowy silnik chłodzony powietrzem osiąga maksymalną moc na poziomie 4,1 kW przy 3600 obr./min. Urządzenie posiada 15-litrowy zbiornik paliwa, co wystarcza na 11 godzin ciągłej pracy przy maksymalnym obciążeniu. Wyposażono go w dwa gniazda wyjściowe 230 V, wyłącznik zasilania, a także we wskaźnik napięcia generowanego prądu. Stabilizacja napięcia (AVR – Automatic Voltage Regulation) jest to elektroniczny układ, który utrzymuje stały poziom napięcia niezależnie od obciążenia (w granicach mocy znamionowej generatora) i temperatury. Szczególnie jest on zalecany przy zasilaniu odbiorników mało odpornych na wahania napięcia zasilającego. Urządzenie Promy zapewnia nieprzerwany i regulowany dopływ energii. Agregat wyposażono w układ zabezpieczający obwód wyjściowy przed silnym przeciążeniem lub zwarciem.


Proma Polska udziela na agregat prądotwórczy trzyletniej gwarancji.

Źródło: Tynki, nr 4 (5) 2009
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej