Strona główna | SprzętDrabina drewniana ze stopniami i szczeblami

Drabina drewniana ze stopniami i szczeblami

Rosnące wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy na wysokości sprawiają, że producenci drabin, podestów czy rusztowań systematycznie opracowują nowe rozwiązania spełniające te wytyczne. Jednym z takich produktów jest nowa drabina drewniana Krause, w której zastosowano połączenie szczebli ze stopniami. Skąd taki zabieg i czym jeszcze się wyróżnia?

Choć większość oferowanych obecnie na rynku drabin wykonana jest z lekkiego aluminium, to modele drewniane wciąż cieszą się popularnością wśród określonych grup fachowców, np. malarzy, elektryków czy instalatorów. To z myślą o nich, konstruktorzy firmy KRAUSE opracowali nowy model, spełniający jeszcze wyższe wymagania pod względem komfortu i bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zapewnienie bezpieczeństwa pracy powinno być priorytetem każdego pracodawcy, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa oraz branży w jakiej działa. Ale w walce o zdrowie pracowników włączają się także ustawodawcy, którzy systematycznie zaostrzają przepisy dotyczące wykorzystania różnorodnych urządzeń, w tym np. drabin. W takich zmianach prym wiodą Niemcy, którzy w ostatnim czasie wprowadzili nowe wewnętrzne przepisy techniczne dotyczące bezpieczeństwa w przemyśle - TRBS, regulujące wykorzystanie drabin jako narzędzi pracy. Zakazują one stosowania modeli ze szczeblami jako miejsc pracy w zakładach przemysłowych. Konsekwencją tych zmian jest rozszerzenie oferty firmy KRAUSE o wiele nowych urządzeń, które spełniają jeszcze surowsze wymagania. Część produktów dostępna jest już także na polskim rynku.

Drabina drewniana ze szczeblami i stopniami

Nowy model wśród drabin drewnianych KRAUSE to produkt zaprojektowany z myślą o malarzach, elektrykach, ale i instalatorach, którzy na wysokości spędzają niekiedy dużą część roboczego dnia. Aby zapewnić im komfort wykonywanych zadań, projektanci połączyli szczeble (2 ostanie górne) z antypoślizgowymi, szerokimi na 80 mm ryflowanymi stopniami. Model, podobnie jak pozostałe z tej serii, wykonany został z wysokiej jakości utwardzanego drewna, które nie jest nasączane środkami chemicznymi. Stabilność zapewniają mocowane śrubami stalowe zawiasy oraz wytrzymałe pasy zapobiegające nadmiernemu rozstawieniu. Drabina wyposażona jest w praktyczny hak, mocowany z jednej strony, na którym zawiesimy wiadro. Dodatkowo możemy dokupić funkcjonalną torbę Toolbag, zawieszaną na najwyższych szczeblach, dzięki której wszystkie niezbędne narzędzia można mieć zawsze pod ręką.

Dane techniczne:
  • Ilość modeli: 5 - od 2x4 szczeble/stopnie do 2x8 szczeble/stopnie
  • Wysokość robocza: od 2,5 m do 4,5 m
  • Waga: od 6,14 kg do 21,01 kg
  • Materiał nieprzewodzący prądu
Źródło i zdjęcie: Krause
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej