Strona główna | SprzętKozły budowlane Altrad-Mostostal

Kozły budowlane Altrad-Mostostal

Kozły budowlane znajdują zastosowanie m.in. podczas prac tynkarskich i wykończeniowych prowadzonych wewnątrz i na zewnątrz budynków.
Są nie tylko proste w montażu, ale przede wszystkim zapewniają wygodną i bezpieczną pracę.


Schemat kozła budowlanego Altrad-Mostostal z oporęczowaniem
Rys. Altrad-Mostostal

Oferta handlowa Altrad-Mostostal zawiera obok rusztowań i szalunków – głównych produktów firmy, również akcesoria budowlane, w tym kozły budowlane.



Kozły budowlane to ekonomiczne rozwiązanie dla tych, którzy wykonują prace budowlano-remontowe na wysokości do 3,5 m (alternatywa dla rusztowań). Znajdują zastosowanie przy pracach remontowo-budowlanych, w tym: pracach tynkarskich i malarskich, służą do gipsowania i murowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Kozły występują w regulowanych wysokościach maksymalnych od 0,96 (kozioł Mini) do 3,63 m (kozioł B-S).

Kozły oferowane przez Altrad-Mostostal są wygodne, lekkie oraz łatwe do przemieszczania i transportu. Wyposażone są w prosty mechanizm podnoszenia platformy roboczej (pokręcanie korbą). Zabezpieczenie przed cofnięciem mechanizmu podnoszenia realizowane jest za pomocą G-haka.


Kozioł budowlany Altrad-Mostostal
Fot. Altrad-Mostostal



Kozioł budowlany Altrad-Mostostal z pomostami stalowymi (bez oporęczowania)
Fot. Altrad-Mostostal



Kozioł budowlany Altrad-Mostostal z pomostami drewnianymi (z oporęczowaniem)
Fot. Altrad-Mostostal

Pomost roboczy może być wykonany z desek lub systemowych pomostów stalowych i drewnianych z zaczepami na rurę. Istnieje także możliwość wykonania oporęczowania ze słupków poręczowych stalowych o wysokości 1,14 m. Należy pamiętać, że stosowanie oporęczowania konieczne jest przy wysokości kozła powyżej 1 m.


Źródło: Tynki, nr 1 (6) 2010
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej