Strona główna | SprzętPodesty masztowe Scanclimber

Podesty masztowe Scanclimber

Lato to czas na wszelkiego rodzaju prace budowlane. Pomogą w tym – podesty ruchome masztowe Scanclimber stosowane na całym świecie.

Fot. Scanclimber

Prace związane z wymianą elewacji na ścianach obiektów, ocieplanie budynków – są to zadania, przy realizacji których konieczne jest przebywanie osób i narzędzi pracy na różnych wysokościach i przemieszczanie się na różne kondygnacje budynku. Wymaga to pomocy urządzenia, które będzie służyło jako podstawa, na której stojąc robotnicy będą mogli np. dokonać montażu systemów ociepleniowych i kłaść na niej narzędzia, jak również transportować ludzi i materiały na różne poziomy.

Scanclimber oferuje różne typy ruchomych platform roboczych. W zależności od udźwigu rozróżniamy następujące typy podestów ruchomych masztowych SC1000, 1300, 4000, 4700, 5000, 8000 – jednomasztowe o długości roboczej do 16,9 m i dwumasztowe o długości roboczej do 46,2 m. Są to urządzenia, które w sposób najbardziej wydajny umożliwiają wykonywanie wszelkich prac elewacyjnych: prace tynkarskie, ociepleniowe i malarskie, montaż elementów fasad.

Nowością w grupie platform masztowych są podesty typu Snake. Kąt każdego pomostu bocznego platformy może być płynnie regulowany od 0 do 45 stopni. Regulacja odbywa się w sposób bezpieczny na każdej wysokości. Podest jest tak zaprojektowany, aby jego konstrukcja była przyjazna użytkownikom.


Fot. Scanclimber

Najważniejszą zaletą ruchomych podestów masztowych jest sama istota rozwiązania – platformy robocze nie tylko są miejscem wykonywania prac elewacyjnych, ale jednocześnie transportują osoby i materiały stosowane w tych pracach. Nie ma potrzeby wykorzystywania dodatkowych urządzeń, które musiałyby wypełnić tę brakującą funkcję, jak w przypadku rusztowań ramowych. Podesty masztowe to urządzenia optymalne, jeśli chcemy rozwiązać problem prac elewacyjnych na różnych wysokościach.

Krótki jest też czas przygotowania podestu masztowego do pracy, w porównaniu z montażem rusztowań, odpowiadających porównywalnej powierzchni, obsługiwanej przez jeden podest masztowy. Ocenia się, że technologia podestów masztowych skraca o ok. 30% czas wykonania elewacji. Duże znaczenie ma również wygoda, ekonomika i ergonomiczność tego rozwiązania. Praca jest lżejsza przez ograniczenie dźwigania, a możliwość zatrzymania poruszającej się platformy podestu na dowolnie wybranym poziomie zapewnia dogodną pozycję pracy – bez potrzeby schylania się bądź wspinania.

Ruchome platformy firmy Scanclimber są tak zaprojektowane, aby maksymalnie zapewnić bezpieczeństwo pracujących osób. 

Źródło: Tynki, nr 4 (17) 2012

CZYTAJ WIĘCEJ

Dźwigi TRIPLE SC8 i SC20
Alternatywa dla rusztowań
Nożycowe podesty ruchome



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej