Strona główna | SprzętKrause prezentuje uniwersalną drabinę przegubową

Krause prezentuje uniwersalną drabinę przegubową

Choć rozłożyste, parterowe domy zyskują na popularności, to wciąż zdecydowaną większość powstających budynków jednorodzinnych stanowią te piętrowe. Nieodłącznym ich elementem stają się więc schody, które spotkać możemy zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Pierwsze łączą dwa lub trzy poziomy mieszkalne, drugie natomiast prowadzą zwykle do głównego wejścia lub są połączeniem tarasu z ogrodem. Nikogo nie trzeba przekonywać o potencjale dekoracyjnym, jaki niosą ze sobą schody. A co z funkcjonalnością - szczególnie wtedy, gdy trzeba wykonać prace porządkowe lub remontowe na ścianie położonej bezpośrednio nad nimi?

Oczekująca na wykonanie galeria zdjęć na ścianie wzdłuż schodów, wiecznie zabrudzone okno dachowe lub uszkodzony od dawna element systemu rynnowego usytuowany bezpośrednio nad schodami prowadzącymi do drzwi wejściowych - każdy właściciel domu ma swoją własną listę projektów odkładanych na później. Co stoi na przeszkodzie ich realizacji? W tych przypadkach schody, które są niewdzięcznym podłożem do ustawienia drobiny. Oto rozwiązanie zaproponowane przez firmę KRAUSE, renomowanego producenta drabin do użytku nie tylko domowego.

Wielofunkcyjność na miarę schodów

Dom i jego otoczenie to miejsce, w którym drabina przydaje się niemal codziennie. Porządkowanie wysoko zawieszonych szafek, mycie okien połaciowych czy wiosenne czyszczenie rynien to obowiązki każdego właściciela. W większości przypadków egzamin zda popularna drabina przystawna lub wolnostojąca, którą z łatwością ustawimy na twardej i równej posadzce. A co w sytuacji, kiedy jedyne możliwe podłoże stanowią schody? "Do prac na wysokości na nierównym gruncie, jakim są domowe schody czy krawężniki, rekomendujemy przegubową drabinę teleskopową MONTO z serii TeleMatic. Uniwersalna konstrukcja pozwala na wykorzystanie jej zarówno jako elementu przystawnego, drabiny dwustronnej lub nawet pomostu roboczego. Opatentowany system przegubów z lekko pracującym systemem ryglowania zapewnia szybką i komfortową obsługę w każdych warunkach" - tłumaczy Bogdan Harmaty, ekspert firmy KRAUSE, producenta wysokiej jakości drabin.


Poczwórna elastyczność

Jakże często spotkamy się z sytuacją, kiedy utrudniony dostęp do miejsc nad schodami uniemożliwia wykonywanie tam jakichkolwiek prac. Doświetlające klatkę schodową okna coraz bardziej się brudzą, a galeria rodzinnych zdjęć z podróży nie może doczekać się realizacji. "Tam gdzie wysokość podłoża jest wyjątkowo zróżnicowana i niemal każda noga drabiny wymaga innej długości, z pomocą przyjdą przegubowe drabiny teleskopowe MONTO z serii TeleVario. Regulowana długość podłużnic pozwala na niezależne dostosowanie każdej z nich do wymaganego poziomu, dzięki czemu drabinę z powodzeniem ustawimy na krętych schodach czy terenie o dużym nachyleniu" - rekomenduje ekspert firmy KRAUSE. Dodatkową zaletą drabiny TeleVario jest opatentowany system ClickMatic, który pozwala szybko i komfortowo regulować wysokość drabiny, osobno dla każdej ze stron.

Pomocne akcesoria

Jeśli posiadamy już drabinę KRAUSE, ale podczas jej zakupu nie zdecydowaliśmy się jeden z wymienionych wcześniej modeli, niewielkim nakładem finansowym możemy dostosować urządzenie do niestandardowych wymagań. Producent przewidując taką sytuację opracował kilka ciekawych rozwiązań, atestowanych przez niemieckie stowarzyszenie TÜV. I tak, wszystkie drabiny ze stabilizatorami możemy wyposażyć w akcesoria do regulacji poziomu wysokości osobno dla każdej strony - zniwelują one różnicę wysokości do 23 cm, zapewniając bezpieczne oparcie stabilizatora np. na schodach. Możemy także skorzystać z przedłużenia podłużnicy z regulacją wysokości, które pozwoli bezstopniowo wyrównać podłoże maksymalnie do 60 cm. Rozwiązanie to ogranicza się jednak do podłużnic o przekrojach w zakresie: od 64x25 mm do 97x25 mm. I wreszcie do wszystkich prac w ogrodzie, gdzie istnieje konieczność ustawienia drabiny na grząskim lub trawiastym podłożu warto zaopatrzyć się w szpice do drabin. Mocowane do podłużnic (również przy drabinach ze stabilizatorem) gwarantują bezpieczną pracę na wysokości wszystkim działkowcom oraz majsterkowiczom.


Nierówne podłoże często przeszkadza w wykorzystaniu tradycyjnej drabiny. Nie próbujmy jednak radzić sobie z zaistniałym problemem samodzielnie, tworząc wymyślne, zwykle mało stabilne konstrukcje. Zaufajmy specjalistom, którzy z myślą o takich potrzebach oferują szereg prostych, ale niezwykle skutecznych i bezpiecznych rozwiązań.

Źródło i zdjęcia: Krause

CZYTAJ WIĘCEJ

Barierki systemowe firmy Krause - bezpieczeństwo na wyciągnięcie ręki
Trzyelementowa, aluminiowa drabina Stabilo Professional firmy Krause
Krause przedstawia drabinę przystawną ze stopniami Stabilo Professional
Krause przedstawia uniwersalną drabinę przegubową z serii Stabilo
Krause kolejny raz zaprezentowało się na targach Budma
Krause prezentuje przystawne drabiny rozsuwane dla profesjonalisty i majsterkowicza
Obowiązkowe kontrole drabin, rusztowań oraz szkolenia dla użytkowników
Drabiny pionowe Krause z innowacyjnym systemem mocowań IsoMont
Drabina przegubowa Krause - wielofunkcyjność i mobilność na wysokim poziomie
Firma Krause zostaje członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej